O nas
Od 2013 prowadzimy cykliczne szkolenia “Systemy Fotowoltaiczne – Teoria i Praktyka”. Szkolenia są organizowane we współpracy i pod patronatem Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk i są prowadzone m.in. przez pracowników IMIM PAN, AGH oraz praktyków instalatorów z wieloletnim doświadczeniem w branży PV. Jesteśmy firmą szkoleniowo – doradczą działającą w branży fotowoltaicznej, a przy tym nie firmą handlowo-instalacyjną, dzięki czemu przekazujemy wyspecjalizowaną i czysto merytoryczną wiedzę pozbawioną marketingu produktowego typowego dla firm handlowo-instalacyjnych.
Dodatkowo, wychodzą naprzeciw dynamicznie rozwijającemu się sektorowi OZE, wprowadziliśmy także ofertę szkoleniową “Systemy Magazynowania Energii Elektrycznej” oraz “Przydomowe Systemy Turbin Wiatrakowych”. Oba szkolenia uzupełniają temat fotowoltaiki i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Oprócz cyklicznych szkoleń dedykowanych głównie instalatorom i inwestorom, organizujemy także specjalistyczne szkolenia, których program jest każdorazowo dostosowany do potrzeb podmiotu zamawiającego i może zawierać m. in. takie zagadnienia jak: szczegółową analizę aktualnych przepisów prawno – podatkowych fotowoltaiki w Polsce; handel energią elektryczną poprzez spółdzielnie energetyczne; zabezpieczenia przeciwpożarowe / przepięciowe instalacji; serwis i przeglądy instalacji; dostępne źródła finansowania inwestycji w OZE etc.
Dotychczas podczas szkoleń cyklicznych oraz licznych szkoleniach specjalistycznych organizowanych dla firm, przeszkoliliśmy już ponad 3000 osób, w tym przede wszystkim prywatnych inwestorów, instalatorów, pracowników samorządów oraz licznych przedstawicieli firm zainteresowanych inwestycjami w OZE.
Jesteśmy także akredytowanym ośrodkiem szkoleniowym Urzędu Dozoru Technicznego dla szkoleń z fotowoltaiki (akredytacja nr: OZE-A/12/00087/20).
Laboratorium Fotowoltaiczne w Kozach od 1997 roku jest placówką naukowo-badawczą Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.
Laboratorium mieści się we własnym budynku o całkowitej powierzchni użytkowej 500 m2. Budynek otoczony jest obszarem 4000 m2 mającym bardzo dogodną lokalizację pod względem dojazdu.
Prace naukowo-badawcze prowadzone w laboratorium są ukierunkowane na podnoszenie sprawności konwersji promieniowania słonecznego na energię elektryczną dla krzemowych ogniw słonecznych.
Laboratorium wyposażone jest w niezbędne urządzenia do produkcji oraz pomiarów krzemowych ogniw fotowoltaicznych. Jest to jedyna tego typu placówka w kraju, w której można produkować krzemowe ogniwa fotowoltaiczne w skali doświadczalnej.
Obecnie w Laboratorium jest realziowany projekt edukacyjny: “Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet IV –Szkolnictwo Wyższe i Nauka – Działanie 4.2 „Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym”.
W ramach tego projektu prowadzone są szkolenia dla studentów uczelni z całej Polski, organizowana pierwsza krajowa konferencja fotowoltaiczna oraz została uworzona strona internetowa.
W ramach sieci PV-TECH Laboratorium jest koordynatorem prac badawczych w dziedzinie fotowoltaiki w wiodących ośrodkach naukowych w Polsce: ITME, ITE,IEA, IKiFP.
Laboratorium poza prowadzonymi badaniami badawczymi i edukacyjnymi podejmuje również działalność na polu aplikacji opracowanych technologii do przemysłu.
Krakowska Grupa Inwestycyjna
KGI FoxKrak
Krakowska Grupa Inwestycyjna
KGI FoxKrak