


Dofinansowanie do szkoleń
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem dofinansowania do naszych szkoleń, poniżej zamieszczamy opis dostępnych opcji, z krótką instrukcją gdzie i w jaki sposób można szukać / pozyskać środki na sfinansowanie szkoleń.
Niektóre opcje wymagają przygotowania przez dostawcę szkolenia oferty, wypełnienia części wniosku, dostarczenia harmonogramu, etc. W takim przypadku z chęcią pomagamy, prosimy zatem o kontakt.
Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępny, darmowy rejestr oferujący usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem.
Dofinansowania skierowane są zarówno do przedsiębiorców, pracodawców, jak i osób dorosłych, poszukujących możliwości rozwoju. Warunki dofinansowania są różne dla każdego z województw.
W celu skorzystania z dofinansowania przez BUR, należy w pierwszej kolejności skontaktować się poprzez numer infolini na stronie z operatorem programu dla danego województwa. Operator udziela szczegółowych informacji dotyczących procesu uzyskania dofinanowania (warunków uczestnictwa, poziomu dofinansowania/ ew. wkładu własnego, wymaganych dokumentów, rozliczeń, ram czasowych całego procesu, etc). Operator pomaga także wypełnić wniosek, a następnie podpisuje z osobą wnioskującą umowę o dofinansowanie. Po jej podpisaniu zostaje nadany “ID wsparcia”.
Po uzyskaniu numeru “ID wsparcia” należy się zgłosić na szkolenie poprzez portal Bazy Usług Rozwojowych. Poniżej zamieszczamy link do oferty naszych szkoleń w BUR:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy KFS stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie szkoleń i kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.
Inicjatywa udziału w szkoleniu dofinansowanym przez środki KFS może wypływać od pracownika (za zgodą przełożonych) lub pracodawcy. Warunkiem skorzystania jest zatrudnianie chociażby jednej osoby na umowę o pracę.
Informacje o naborach do KFS są dostępne na stronach Urzędów Pracy. Środki są dostępne w określonych terminach, tym samym istotne jes† śledzenie informacji w urzędach pracy i składanie wniosków w momencie rozpoczęcia naboru. W przypadku pozytywnej decyzji, podpisywana jest umowa o dofinansowanie. W kolejnym kroku urząd pracy dokunuje przelewu środków na konto firmy, która opłaca z nich usługę szkoleniową. Po zakończeniu szkolenia należy dostarczyć określone w umowie dokumenty do urzędu.

Lokalne Urzędy Pracy oferują różnego rodzaju programy wsparcia dla osób bezrobotnych lub pracujących mających na celu m. in. dokształcenie, przebranżowienie, aktywizację pewnych grup społecznych, etc.
Są to zazwyczaj progamy regionalne (nie ogólnokrajowe jak w przypadku KFS), stąd też warto skontaktować się ze swoim lokalnym Urzędem Pracy z zapytaniem o aktualną możliwość uzyskania dofinansowania do szkoleń. Nasza firma jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych urzędów pracy (RIS numer 2.12/00139/2018), tym samym decydując się na ubieganie się o dofinansowanie należy wskazać nazwę szkolenia wraz z powyższym numerem. W typowej procedurze, Urząd Pracy kontaktuje się z nami z prośbą o przygotowanie oferty, następnie podpisuje z nami umowę i skierowywuje osobę na szkolenie.
Krakowska Grupa Inwestycyjna
KGI FoxKrak

Krakowska Grupa Inwestycyjna
KGI FoxKrak